Přihlášení
+420 602 756 417
VOLEJTE NA ČÍSLO
info@expertstyle.cz
Napište nám

Kod

Milí přátelé.

StudentStyle, právě probíhající soutěž pro mladé budoucí kadeřníky, běží velmi zdárně. O jejím průběhu vám přinášíme pravidelné informace a budeme v tom pokračovat. Je tak krásné vidět ty šikovné talenty při práci, že?

Naše soutěž probíhá i díky našim partnerům, kteří vnímají, jak podstatné je podporovat a směrovat mládí. Kteří partneři to jsou? Kadeřnictví 100 CZK, Hair Servis i Profihair.

Dnes jsme se proto rozhodli vyjádřit poděkování těmto cenným partnerům. A abyste nebyli ani vy ochuzeni o jejich názory, přinášíme rozhovor s paní ředitelkou Eliškou Ledererovou ze společnosti Profihair. Sami uvidíte, jak „velká“ dáma to je.

Můžete nám, prosím, říci pár slov o Vás osobně i o Vaší společnosti?

V oboru pracuji již 20 let. Byla to láska na první pohled - vlasy jsou můj život. Tato práce - dělat lidi krásnější - mě zcela naplňuje a pokaždé když vidím zdravé a krasné vlasy, tak vím, že tu jsem správně. Firmu jsme založily spolu s kolegyní, která je v tomto oboru také velice dlouho a naprosto se shodneme ve vedení a směřování naší společnosti - pro nás je na prvním místě spokojený zákazník a zdravé vlasy.   

Je v dnešní době plné konkurence obtížné obstát na českém podnikatelském trhu? Potkáváte se s určitými problémy ve Vašem oboru?

Samozřejmě v každém odvětví je konkurence, není snadné ustát nároky a požadavky zákaznic a trhu na kvalitu a technologii, ale myslím, že máme velice dobré značky v zastoupení, které boj s konkurencí hravě zvládají. Problémy jsou všude, ale vždy se dají vyřešit, hlavně pokud pracujete poctivě a s láskou, tak většinou problémy ani nenastanou.

Víme, že v kadeřnickém průmyslu působíte již řadu let. Jak se liší dnešní trh oproti stavu, kdy jste začínali? Dochází k otevírání stále nových kadeřnických salonů a myslíte, že roste poptávka po kadeřnických službách?

Ano, je to úplně jiné, dříve byl hlad po novinkách, nových značkách a trendech. Dnes je tolik možností, že je opravdu těžké klienty zaujmout. Důležitá je kvalita, spolehlivost a osobní přístup. S většinou našich klietů jsme s kolegyní stále v kontaktu a jsou to spíše naši přátelé než zákaznice. Hlavně roste poptávka po kvalitních službách a konečný zákazník dává většinou přednost kvalitě před cenou.

Jaké jsou současné kadeřnické trendy?

Ono se to v podstatě stále vrací a točí dokola. Momentálně ustupuje přirozenost a vrací se veselé barvy.

Proč jste se rozhodli stát se partnerem soutěže StudentStyle?

Bylo to jednoduché rozhodnutí - máme rády celý tým Kadeřnictví 100 CZK a rády jsme se zapojily.

Již dnes můžeme říci, že je soutěž StudentStyle velmi žádaná. Jak ale takovou soutěž vnímáte Vy?

Je velice důležité začít motivovat a proškolovat už studenty kadeřnických škol, abychom za pár let měli skvělé kadeřníky a kadeřnice.

StudentStyle určená žákyním a žákům odborných škol probíhá již druhým rokem a je tomu pár týdnů, co skončila úspěšná soutěž ExpertStyle, věnovaná profesionálům kadeřnického řemesla. Sledovali jste uplynulé ročníky a jak je hodnotíte?

Ano, sledovaly, je to pro nás velice důležité a myslím, že studenti jsou velice šikovní a o některých z nich určitě brzy uslyšíme.

V rámci svých aktivit se věnujete také školení kadeřníků. Stejně tak jste ve spojení s kadeřníky během jejich praxe. S čím si myslíte, že se nejvíce potýkají začínající kadeřníci?

Určitě s malou klientelou. Nastoupí do života a většina z nich nemá práci. Velké salóny jim nedají příležitost rovnou stříhat a barvit - skončí u mytí hlav. Je to pochopitelné, protože klienti chtějí perfektní výsledek a nechtějí nic riskovat. Tady je velká mezera.

Co je podle Vás nejdůležitější pro úspěch kadeřníka? Je to talent nebo vzdělání?

Touha. Můžete být talentovaní, ale nebude Vás to naplňovat, bavit a výsledek bude průměrný. Naopak můžete být vzdělaný, ale málo talentovaný a také to nebude ono. Ale s touhou být nejlepší a nejšikovnější jde vše samo.

Chtěli byste popřát něco účastníkům StudentStyle?

Ať se nenechají od nikoho od svého snu odradit a vždy i přes prvotní neúspěch si jdou za svým vysněným cílem.

Děkujeme za rozhovor i za to, že jste partnerem StudentStyle!